WSPÓŁPRACA
- Realne konsultacje społeczne, włączające w decyzje o przyszłości miasta jak największą grupę mieszkańców. Oddanie mieszkańcom realnego wpływu na miasto.
- Koniec konfliktu we władzach miasta! Postawienie na współpracę i rozmowę, zamiast ciągłej walki.
- Rozwój społeczeństwa obywatelskiego poprzez m.in.:
Zwiększenie kwoty w Mysłowickim Budżecie Obywatelskim i nadanie pierwszorzędności realizacji projektów w ramach MBO. Nie może być sytuacji, w których zwycięski projekt mieszkańców nie jest realizowany bądź realizowany szczątkowo.
Promocję zrealizowanych projektów z podkreśleniem autorów projektu. Zadanie zrealizowane z MBO powinno być jasno opisane, że powstało z inicjatywy mieszkańców. Rządzący nie mogą się chwalić tymi projektami jako swoimi.
Zwiększenie budżetu i promocja Inicjatywy Lokalnej, w ramach której mieszkańcy mogą pozyskać środki na własne inicjatywy w mieście.
Wraz ze zwiększaniem się przychodów miasta zwiększenie kwoty środków, którą dysponują Rady Dzielnic.
- Współpraca ze wszystkimi grupami społecznymi i wiekowymi.
- Utworzenie Centrum Wsparcia Organizacji Pozarządowych, które pomoże w założeniu i prowadzeniu fundacji czy stowarzyszenia.
- Transparentny i sprawiedliwy program grantowy dla organizacji pozarządowych
7.Stworzenie otwartego i niezależnego lokalu dla miejskich organizacji pozarządowych, w którym mogłyby mieć swoją siedzibę, tworzyć oddolne inicjatywy dla mieszkańców.
- Utworzenie otwartego warsztatu – miejsca, w którym mieszkańcy będą mogli skorzystać z narzędzi i przestrzeni, w której będą mogli samodzielnie coś naprawić, przyciąć, pomalować itd. Warsztat mógłby być prowadzony np. przy udziale osób z obszarów i środowisk wykluczonych, a także osób przebywających w miejskiej noclegowni dla osób w kryzysie bezdomności.
- Aktywizacja środowiska seniorów i młodzieży przy wsparciu Rady Seniorów i Młodzieżowej Rady Miasta.